קתודה היא לא מה שמרתכים, מגולגלים או נמשכים. צוותי רכש שצופים רק במספר הנחושת לשלושה-חודשים של LME -14,550 דולר לטוןב-10 באוקטובר, למעלה$255.50 (+1.79%) ביוםו+2.04% בשבוע- מפספסים את השכבה שמזיזה בפועל את החשבונית שלהם. השכבה המדוברת היאפרמיית ייצור: העלות של הפיכת קתודה דרגה A למוט תיל, פס, צינור, גיליון, רצועה, צלחת או נייר כסף. בכל שבעת צורות המוצר הנפוצות של C11000, הפרמיה הזו התרחבה בין הרבעון השלישי לרבעון הרביעי של 2026, אבללא באופן אחיד. רדיד ופס התרחבו ב-21–22%. הצלחת התרחבה ב-17%. המשמעות עבור קונים ברבעון הרביעי היא שפריט ה-LME הוא כבר לא הדבר היחיד לניהול משא ומתן - פרמיית ההמרה היא כעת היעד הנעים השני בהצעת המחיר.
למה חשובה פרימיום ייצור עכשיו
במהלך שלושת הרבעונים הראשונים של 2026, סיפור הנחושת היה כמעט כולו סיפור LME. הממוצע ל-3 חודשים של LME לשנת 2026 פועל בערך14,370 דולר לטון- בערך41% מעלהממוצע לשנת 2025 מלאה-. עבור צוותי רכש עם חוזה פרימיום -plus- LME קבוע, קו ה-LME היה ההפכפך ופרמיית הייצור הייתה היציבה.
החלוקה הזו כבר לא נקייה. שלושה לחצים החלו להזיז גם את קו ההמרה:
עלויות אנרגיה.חוזי החשמל והגז הטבעי של טחנות אירופה שחודשו ברמות של 2026 ברבעון 4 פועלים ב-10-15% מעל רבעון 4 של 2025. טחנות בצפון אמריקה עם כוח קנייה- ברשת ראו עליות דומות. טחנות אסיה עם חשיפה לאנרגיה הידרומית מבודדות יותר אך עדיין משלמות יותר עבור אנודה וגז טבעי.
כלכלת התאוששות גרוטאות.מחירי LME גבוהים יותר הידוקו את הרצפה מתחת לגרוטאות נחושת מס' 1 ומספר 2. מפעלים שסומכים על הזנה אחורית פנימית של גרוטאות כדי לסבסד חומרי פריים צריכות כעת לסמן-כדי-לשווק את הגרוטאות האלה במחירים הקשורים ל-LME-, מה שדוחס את המרווח ודוחף את פרמיות ההמרה-המוכרות גבוה יותר.
הקצאת קיבולת טחנה.Q4 הוא השיא העונתי לביקוש לשנאים, פסים וחוטי מגנט. מפעלים במגזרים אלה מפעילים זמני אספקה ממושכים ומתעדפים-טמונות וסובלנות מומחיות ברווחים גבוהים יותר, מה שמעלה את פרמיית ההמרה לכותרת אפילו עבור מוצרים סטנדרטיים.
התוצאה נטו: הפרמיית ייצורעבור צורת המוצר הממוצעת C11000 מורחבת בבערך 150-800 דולר לטוןבין Q3 ל-Q4 2026. התרשים שלהלן מכמת את צורת ההזזה לפי צורה.
אוקטובר 2026 תמונת מצב של שוק
| מַד | ערך (10 באוקטובר 2026) | מה זה אומר עבור C11000 |
|---|---|---|
| LME נחושת 3 חודשים | 14,550 דולר לטון | +$255.50 (+1.79%) ביום; +2.04% בשבוע |
| מזומן של LME לעומת 3 חודשים | +10-14 דולר לטון | הילוך קל לאחור; הקתודה המיידית עדיין הדוקה |
| 2026 LME YTD ממוצע | ~14,370 דולר לטון | +41% לעומת 2025 ממוצע שנה שלמה- |
| 2025 LME ממוצע שנה שלמה- | 10,180 דולר לטון | בסיס התייחסות להשוואה בשנה |
| פרמיית נחושת יאנגשאן | ~$120 לטון | מחוץ לשיא ספטמבר של 124 דולר; הביקוש הפיזי של אסיה עדיין יציב |
| מלאי מחסני LME | ~242,975 טון | פרסום-חג; אקס צמוד-אסיה |
| מניות נחושת COMEX | ~700,000 טון | ירידה משיא ספטמבר של 762,000 טון |
| מועד אחרון לתעריף- של סעיף 232 של ארה"ב | Soft no (30 בספטמבר 2026) | לא מוטלת חובה; הביקורת נשארת פתוחה |
| מכרה הזהב של-הנחושת הצ'יליאני | השביתה-ראשונה מאז 7 באוקטובר | ריכוז סיכון האספקה; השפעה מעודנת תוך 2-4 שבועות |
הטייק אווי: קו ה-LME הוא למעלה והדוק, אבלפרמיה אזוריתיציב והפרמיית ייצורזה מה שמתרחב כעת. השילוב אומר שחשבוניות C11000 ברבעון הרביעי מופעלות על ידי כל שלוש השכבות בו זמנית, ולא רק מספר ה-LME הכותרתי.
מודול ציון שווה ערך C11000
C11000 הוא דרגת נחושת אלקטרוליטית קשיחה (ETP) של סוס עבודה, המצוינת כ99.90% Cu מינימוםעם חמצן נשלט בטווח הקשיח של 0.02-0.04%-. לאותה כימיה מתייחסים תחת מספר תקנים לאומיים. עבור צוותי רכש המקבלים שרטוטים המציינים ייעוד אחד וצריכים לקבל מטחנות שהוסמכו לאחר, הטבלה שלהלן ממפה את המקבילות.
| מערכת ייעוד | קוד ציון | שמות נפוצים אחרים | הערות מפתח |
|---|---|---|---|
| UNS (ארה"ב) | C11000 | מגרש קשוח אלקטרוליטי (ETP) | ASTM B152, B187, B49, B280 כיתה בסיס |
| EN (אירופה) | CW004A | Cu-ETP | EN 1652, EN 12163, EN 12449 |
| GB/T (סין) | T2 | - | GB/T 5231, GB/T 1527/1530/2040 |
| JIS (יפן) | C1100 | - | JIS H3100, H3200, H3300 |
| DIN (גרמניה) | 2.0065 | E-Cu58 | DIN 1787 / EN 13601 |
| BS (בריטניה) | C101 | - | BS EN 1652 |
| ISO | Cu-ETP | - | ISO 1336 |
עבור יישומי אטמוספירה מולחמה או מימן-, צייןC12200 (DHP) instead; residual oxygen in C11000 can cause hydrogen embrittlement at the joint. For applications requiring higher electrical conductivity (>101% IACS) או חופש מחמצן, צייןC10200 (OFHC)אוֹC10100 (OFE).
Fabrication Premium Ladder לפי טופס מוצר - Q3 לעומת Q4 2026
פרמיית הייצור היא השורה הניתנת למשא ומתן בחשבונית C11000. זה גם הכי משתנה. התרשים שלהלן מציג את נקודת האמצע- הטיפוסית של Q3 ונקודת האמצע- האינדיקטיבית של Q4 עבור שבע צורות מוצר נפוצות, ממוינות לפי גודל פרימיום (הגבוה ביותר למעלה).

פרמיית ייצור C11000 לפי צורת מוצר: Q3 (אוגוסט-ספט' 2026) נקודת אמצע- טיפוסית לעומת Q4 (אוקטובר 2026) נקודת אמצע- אינדיקטיבית. פרמיות בדולר ארה"ב לטון מעל LME Cu במזומן או התנחלות של 3- חודשים. העמודה הימנית- מציגה את אחוז ההרחבה מהרבעון השלישי לרבעון הרביעי. רדיד ופס התרחבו הכי מהר; הצלחת התרחבה לאט ביותר.
| טופס מוצר | פרמיה טיפוסית ברבעון השלישי (USD/t מעל LME Cu) | פרמיה אינדיקטיבית לרבעון (USD/t מעל LME Cu) | Q3 → Q4 מתרחב |
|---|---|---|---|
| נייר כסף (מגולגל, < 0.1 מ"מ) | $3,800 | $4,600 | +21% |
| צינור (שלוף, אינסטלציה/ACR) | $2,700 | $3,200 | +19% |
| רצועה (דיוק, < 3 מ"מ) | $1,600 | $1,900 | +19% |
| גיליון (קר-מגולגל, > 3 מ"מ) | $1,400 | $1,650 | +18% |
| לוח (כבד, > 6 מ"מ) | $1,200 | $1,400 | +17% |
| פס (מלבני, מגולגל) | $900 | $1,100 | +22% |
| מוט תיל (8 מ"מ, יציקה רציפה) | $700 | $850 | +21% |
הדפוס הוא אינפורמטיבי. שתי הצורות שבהן האחוז הגדול ביותר מתרחב -פס אוטובוס (+22%)ונייר כסף (+21%)- נמצאים בקצוות מנוגדים של ספקטרום המורכבות. פס הוא צורה פשוטה, אך הזינוק בביקוש לשנאים ולמרכזי-נתונים הידוק קיבולת-הגלגול. נייר כסף הוא הצורה המורכבת ביותר והצורך ביותר-להפיק אנרגיה. שניהם התרחבו מהר יותר מהממוצע.
צינור ורצועההתרחב ב-19%. הביקוש לצינורות מונע על ידי שיפוץ אינסטלציה, הצטברות ACR (מיזוג- וקירור) ומעבר משאבת החום. הביקוש לרצועות מונע על ידי מחברי סוללות EV, פיתולי שנאים ואלקטרוניקה מדויקת.
צלחת וסדיןהתרחב הכי פחות (17-18%). אלו הן הצורות-הגבוהות ביותר, ולטחנות המייצרות אותן יש את הקיבולת היציבה ביותר. הם גם הטפסים שבהם קו LME הוא החלק הגדול ביותר של החשבונית הסופית, כך שהמהלך של LME עושה יותר מהעבודה על מחיר הכותרת.
עבור אקונה מוט תיל C11000, מספר הכותרת חשוב יותר מפרמיית ההמרה. עבור אקונה נייר כסף C11000, פרמיית ההמרה יכולה להיות רבע מהחשבונית.
טופס-by-טופס Q4 Procurement Notes
מוט תיל (8 מ"מ, יציקה רציפה)
הטופס הפשוט ביותר לעשות - מעבר חד-מתגלגל מפס-העברה מתמשך - והטופס עם פרמיית ההמרה הנמוכה ביותר. הרחבת הרבעון הרביעי נבעה בעיקר על ידיגרוטאות-כלכלת היזון חוזר: מחירי LME גבוהים יותר העלו את הרצפה מתחת לגרוטאות נחושת מס' 1, דחסו את השוליים הפנימיים של המפעל ודחפו את פרמיית ההמרה הראשית- גבוה יותר. זמני אספקה עבור מוט 8 מ"מ סטנדרטי הם כעת6-8 שבועותעבור Q1 2027 משבצות מסירה.
פס (מלבני, מגולגל)
Busbar הוא פשוט מבחינה גיאומטרית אך הדוק מבחינה לוגיסטית. הרחבת Q4 נבעה על ידידרישה לשנאים ולמרכזי-נתוניםשמשך את קיבולת הגלגול- קדימה. פס אוטובוס מצופה-פח נושא נוסף$200–$400/tמעל חשוף. מצופה כסף-מוסיף עוד אחד$1,500–$2,500/t. אם השרטוט שלך מציין ציפוי, נעל את פרמיית הציפוי בנפרד מפרמיית הנחושת.
לוח (כבד, > 6 מ"מ)
צלחת היא הצורה החשופה ביותר לאפיק קרקע, מתג ושנאי גדולשווקי קצה-. הביקוש ברבעון הרביעי הוא יציב אך לא הדוק כמו מקטעי הרצועות והצינורות. לרוכשי צלחות יש את המינוף הגדול ביותר למשא ומתן על פרמיית ההמרה ברבעון הרביעי, מכיוון שקו LME הוא החלק הגדול ביותר בחשבונית והמפעלים מוכנים להוזיל את ההמרה כדי לזכות בנפח.
גיליון (קר-מגולגל, > 3 מ"מ)
סדין הוא צורת סוס עבודה המשמשת בקירוי, חיפוי, כיסוי פסים וייצור כללי. הרחבת הרבעון הרביעית מתונה. קונים צריכים לשים לבמפרט מזג: שרטוט המציין H02 (חצי-קשה) לעומת H04 (מלא-קשה) לעומת O60 (חישול רך) משנה את עלות ההמרה ב-5–15%. אם היישום שלך מאפשר, ציון לפי טווח קשיות ולא לפי שם נותן למפעל גמישות לבחור את המסלול הזול ביותר התואם.
רצועה (דיוק, < 3 מ"מ)
רצועה היא צורת הגיליון-בדיוק הגבוה ביותר והנחשפת אליה ביותרסוללת EV, מתפתל שנאי ואלקטרוניקהלִדרוֹשׁ. הרחבת הרבעון הרביעי נבעה על ידי אילוצי קיבולת במפעלי הגלגול הקר-דיוק. סובלנות ומשטח-דרישות הגימור חשובות: סובלנות של ±0.02 מ"מ עם גימור מראה יכולה להוסיף עוד15–25%לפרמיית ההמרה.
צינור (שלוף, אינסטלציה/ACR)
הביקוש לצינורות ברבעון הרביעי מונע על ידי ה-מחזור שיפוץ אינסטלציה, ACR (מיזוג-מיזוג וקירור) ומעבר משאבת החום-. צינור נמשך דורש מספר רב של מעברי שרטוט- קרים וחישול ביניים, וזו הסיבה שתוספת ההמרה נמצאת באמצע הסולם. זמני אספקת צינור מצוירים הם כעת10-14 שבועותעבור גדלים סטנדרטיים;14-20 שבועותעבור מפרטי ACR לא-סטנדרטיים או גבוהים-.
נייר כסף (מגולגל, < 0.1 מ"מ)
נייר כסף הוא הצורה המורכבת ביותר וזו עם פרמיית ההמרה המוחלטת הגדולה ביותר. הרחבת הרבעון הרביעי נבעה על ידיעלויות אנרגיה(גלגול נייר כסף הוא בין תהליכי הנחושת האינטנסיביים ביותר-באנרגיה) ולפיסוללת EV, קולט זרם-ליתיום ומיגון אלקטרוניקהלִדרוֹשׁ. נייר כסף הוא גם הצורה שהכי חשופה אליהאובדן גרוטאות: חיתוך קצה מתהליך הגלגול חוזר לחנות ההיתוך, ויש לסמן את הגרוטה הזו-לשווק- במחירים הקשורים ל-LME-, מה שמעלה את פרמיית ההמרה לכותרת.
אסטרטגיית רכש ברבעון 4 לפי טופס
עבור קוני C11000 המנהלים את ההוצאה ברבעון הרביעי על פני מספר צורות מוצרים, חמש נקודות טקטיות בולטות:
נהלו משא ומתן על פרמיית ההמרה בנפרד מסעיף LME.מספר LME+פרימיום בודד הוא נוח אך מסתיר את פרמיית ההמרה. בקש את שני המספרים בחלוקה, וסמן את פרמיית ההמרה מול הטווחים הספציפיים-לטופס במאמר זה.
נעל את עוצמת הקול Q1 2027 כעת בטפסים הדוקים.זמני ההובלה של רדיד, צינור ופס מתארכים. משבצת אספקה AQ1 2027 שהוזמנה באוקטובר מאבטחת את מיקום לוח השנה של הייצור.
ציין מזג לפי טווח קשיות, לא לפי שם.H02 לעומת H04 לעומת O60 משנה את עלות ההמרה ב-5–15%. ציור המאפשר "חצי-קשה, 60–75 HV" נותן לטחנה את המסלול הזול ביותר התואם.
שאל על כלכלת גרוטאות הזנה חוזרת.מפעל שמפעיל גרוטאות פנימיות גבוהות משחזר מרווח שהקונה לא יכול לראות בחשבונית. אם יחס הגרוטאות של המפעל גבוה, ייתכן שיהיה מקום לנהל משא ומתן על פרמיית ההמרה כלפי מטה.
הפרד ציפוי וסובלנות מפרמיית הנחושת.מפרטי-ציפוי פח,-כסף וסובלנות- הדוקים יכולים כל אחד להוסיף 10-25% לפרמיית ההמרה. ניהול משא ומתן עליהם כפריטי שורה נפרדים כך שחלק-ו-הנחושת של החשבונית יישאר גלוי.
שאלות נפוצות
ש: האם פרמיית הייצור זהה לפרמיה האזורית?
ת: לא. הפרמיה האזורית מכסה הובלה, ביטוח, מימון וייבוא כדי להעביר קתודה ממחסן ליצרן. פרמיית הייצור היא עלות המרת הקתודה לצורת המוצר המוגמר C11000. יחד הם מרכיבים את רכיב ה"מסירה טחנה" של חשבונית C11000; קו LME הוא הרכיב השלישי.
ש: מדוע פרמיית הייצור כל כך שונה בין חוט תיל לנייר כסף?
ת: אובדן תשואה, עוצמת אנרגיה ומספר שלבי התהליך. מוט תיל הוא מוצר-מגולגל חם-יחיד עם תשואה של ~98%. נייר כסף הוא מוצר-מגולגל קר-רב עם-חישול ביניים עתירי אנרגיה וגרוטאות של חיתוך קצוות- בכל מעמד. הפרש התשואה והאנרגיה מופיעים ישירות בפרמיית ההמרה.
ש: האם פרמיית הייצור תמשיך להתרחב ל-Q1 2027?
ת: זה תלוי בעלויות האנרגיה וברמת ה-LME. אם LME Cu נשאר מעל $14,000/ט וחוזי אנרגיה מתקיימים קרוב לרמות הנוכחיות, פרמיית ההמרה צפויה להתרחב בעוד 5-10% ברבעון1 2027. אם LME מתקן ל-$13,000–13,500$/ט, פרמיות ההמרה צפויות להישאר קבועות.
ש: האם עלי לנעול כעת חוזה ל-6- חודשים או 12 חודשים במחיר קבוע?
ת: חוזה מחיר קבוע-נועל את ההתייחסות ל-LME ואת פרמיית ההמרה יחד. בסביבה הנוכחית, היתרון הוא הגנה מפני עליות נוספות של LME. החיסרון הוא החמצת ההזדמנות אם LME מתקן. הגישה הסטנדרטית היא חוזה צף -LME עם פרמיית המרה קבועה - זה לוכד את המהלך של LME בשני הכיוונים תוך נעילת הקו שאתה באמת יכול לנהל משא ומתן עליו.
טווח אספקת מוצרים C11000
אנו מספקים C11000 נחושת אלקטרוליטית קשיחה בכל צורות המוצר העיקריות. טווחי ייצור סטנדרטיים מוצגים להלן; גדלים, מזג וגימורים לא-סטנדרטיים זמינים לפי בקשה.
| טופס מוצר | טווח מידות | מזג / גימור | תקנים |
|---|---|---|---|
| מוט תיל C11000 | יציקה רציפה 8 מ"מ | כפי ש-מצויר | ASTM B49; EN 1977; GB/T 3952 |
| פס אוטובוס C11000 | עובי 3–20 מ"מ, רוחב 20–200 מ"מ | H02 (חצי-קשה); מצופה פח-, מצופה כסף-אופציונלי | ASTM B187; EN 13601; GB/T 5585 |
| גיליון וצלחת C11000 | עובי 0.5–50 מ"מ, רוחב עד 1,500 מ"מ | O60 / H02 / H04 | ASTM B152; EN 1652; GB/T 2040 |
| פס C11000 | עובי 0.1–3.0 מ"מ, רוחב עד 600 מ"מ | O60 / H02 / H04; סובלנות דיוק זמינות | ASTM B152; EN 1652; JIS H3100 |
| צינור C11000 (מצויר) | OD 4–100 מ"מ, קיר 0.5–5.0 מ"מ | O60 (מחוצף); H58 עבור ACR | ASTM B88, B280; EN 1057; GB/T 18033 |
| נייר כסף C11000 | עובי 0.01–0.1 מ"מ | O60 (חישול רך) | ASTM B370; EN 1652 |
כל הטפסים נשלחים עם אישורי בדיקה מלאים וניתן לספק להם-בדיקת צד שלישי, דוחות ממדים ואישור גימור משטח- על פי בקשה.
בקש הצעת מחיר של C11000
שלח לנו את טופס המוצר, המפרט, הכמות וחלון המשלוח שלך. אנו נחזיר הצעת מחיר אינדיקטיבית רשמית תוך 48 שעות, כאשר ההתייחסות ל-LME, הפרמיה האזורית ופרמיית היצור יחולקו כפריטים נפרדים. דרגות שוות (CW004A, T2, C1100, 2.0065, C101) מסופקות באותה מערכת איכות.







